O nás

Informace o škole

Naše mateřská škola má čtyři oddělení a je členěna do tří pavilonů. Ve dvou pavilonech jsou umístěny herny s vlastním sociálním zařízením, ložnicí a terasou. Z ložnice IV. oddělení je zřízena tělocvična. Ve správním pavilonu je ředitelna, kuchyň a prádelna. Škola je umístěna v zahradě, která je mimo frekventovanou silnici, kde jsou kromě okrasných stromů a keřů vyhrazené plochy pro hry a volný pohyb dětí. Děti zde mají k dispozici houpačky, skluzavky, průlezky, pískoviště, trampolínu  a velkou travnatou plochu.

Zahrada je využívána v dopoledních i odpoledních hodinách. Hrací sestavy jsou postupně doplňovány a rozšiřovány. Pro větší bezpečnost dětí je v dopadových plochách položeno bezpečné podloží.

Nejmenší děti mají možnost k hraní venku využívat terasu.

Ve třídě Tygříků je zapsáno 25 dětí včetně 3 dětí dvouletých, kterým pomáhá chůva. Ve třídách Slůňat, Papoušků a Medvídků je zapsáno 28 dětí.

V každé třídě pracují s dětmi 2 učitelky.