Inspirace pro chvíle

Žížala – video zde

 

Pro inspiraci – collboard

Vycházka podle tajné mapy

Skřítkové – video zde

 

Kabely a dráty – video zde

 

Digitalizace vzdělávání a kybernetická bezpečnost dětí a materiály k případnému využití na školách

Souhrn-platformy-PP-pro-MSMT

 

Pomocník pro rodiny s dětmi při společném trávení času a vzdělávání doma

Tyto stránky vznikly jako iniciativa týmu psychologů a speciálních pedagogů pedagogicko-psychologických poraden.

https://spoludoma.cz/

Výlety šaška Tomáše – algoritmizace pro malé děti

Výukový software „Výlety šaška Tomáše“ slouží k rozvoji algoritmického myšlení dětí od útlého věku. Na mapách města, parku nebo zoologické zahrady budou děti přemýšlet, tvořit a řešit problémy. Postava Tomáše se pohybuje v síti cest a křižovatek a potřebuje někoho, kdo by ji vedl. Děti zjišťují, co se kde na mapě nachází a jak se tam dá dostat. Hra je vytvořena pro nejmenší, a tak se vše ovládá dotykem – na tabletu nebo interaktivní tabuli.

Hra je vhodná pro děti od předškolního věku (máme zkušenosti i se čtyřletými dětmi) až po první ročníky ZŠ. Z pohledu vzdělávacích cílů se děti učí ovládat daný software, dávat někomu jinému příkazy, sestavovat postupy, číst zakreslené postupy a nacházet jejich spojení s mapou, hledat chyby v postupech a opravovat je. Výlety šaška Tomáše dětem dají mnoho příležitostí objevovat svět, řešit společně problémy a mít radost z toho, jak jsou šikovní. Tomáš je dobrým pomocníkem učitele a pro děti fajn kamarádem při hře a učení.

 

https://imysleni.cz/ucebnice/algoritmizace

 

Aplikace Myšák počítá je určena pro děti ve věku od 4 až 5 let k získávání prvních předmatematických představ, k jejich procvičování a postupnému získávání prvních matematických dovedností.

Obsahuje úkoly na základní předmatematické dovednosti:

  • třídění, porovnávání a řazení
  • vyvození číselné řady do 5, popř. do 10
  • porozumění prvním matematickým operacím, jako je sčítání a odčítání
  • rozvoj logického úsudku a prostorového vnímání – oblasti důležité pro rozvoj matematického usuzování.

zde

ČT edu

V tuto chvíli Vám ČT edu nabízí několik tisíc vzdělávacích videí z pořadů České televize. Videa jsou přehledně rozdělena podle stupňů, předmětových oblastí i témat tak, abyste se co nejsnáze dostali k tomu, co Vás zajímá a láká.

A přestože už nyní ČT edu pokrývá přes dvacet předmětů a oblastí, některé chybí. To proto, že ani obsah ČT edu není v tuto chvíli ještě finální. Budeme jej dále doplňovat a rozšiřovat.

zde

 

Kvízy, pracovní listy, písničky – vše o potravinách

Mnoho tvořivých nápadů, zábavných inspirací, veselých písniček, poučných videí a informací ze světa kvalitních potravin.

zde

 

Objevitelské soboty nebo

např. úterky, ale můžete se podívat i na jiné dny

https://www.ctm-academy.cz/objevitelske-soboty/objevitelske-uterky